Zespół

KOORDYNATOR PROJEKTU

Katarzyna Kułakowska (ur. 1986) – skończyła kulturoznawstwo i animację kultury. Współpracuje z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie, Fundacją Obserwatorium i Stowarzyszeniem Katedra Kultury.

Jej zainteresowania związane są z animacją kultury, którą rozumie jako nieustanną wymianę darów między ludźmi, prowadzenie niekończącej się rozmowy – wsłuchiwanie się w opowieść innych ludzi, by następnie obdarować ich własną opowieścią. Obecnie z zapałem zbiera opowieści o małych kinach w małych miejscowościach, w międzyczasie pisze doktorat i z pasją tworzy ceramikę użytkową.

PROWADZĄCY WARSZTATY

Warsztat filmowy

Jarosław Adamczuk (ur. 1974) – absolwent Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, Podyplomowego Studium Terapii i Treningu Grupowego, Szkoły Trenerów Synapsis i PTP, Akademii Filmu i Telewizji i jeszcze paru fajnych rzeczy. Od początku związany ze Stowarzyszeniem Serduszko dla Dzieci.

Od lat łączy pracę psychopedagogiczną z projektami kulturalnymi. Pasjonat fotografii, filmu, książek, podróży dalekich i bliskich a także szeroko rozumianego wprowadzania zmiany (cokolwiek miałoby to znaczyć).

Warsztat fotograficzny

Agnieszka Kamont - studentka Architektury Wnętrz na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych w Warszawie. Wolontariuszka Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci.

Wychowana i mieszkająca w dzielnicy Wawer silnie się z nią identyfikuje. Od najmłodszych lat zainteresowana sztuką i podróżami. Po wielu latach życia poza granicami kraju wróciła do Polski by realizować się na wymarzonym kierunku studiów. Stypendystka i założycielka koła naukowego „4ma Design”. Z powodzeniem i uśmiechem na twarzy łączy pasję z pracą w dziedzinach grafiki, fotografii i identyfikacji wizualnej. Nieliczne wolne chwile wykorzystuje na uprawianie sportów ekstremalnych.

Warsztat praktyki historii mówionej

Urszula Sęczek (ur. 1988) – studentka Kulturoznawstwa i specjalizacji Animacja Kultury w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskała dyplom licencjacki na Wydziale Pedagogicznym UW. Pół roku studiowała w międzynarodowej szkole w Danii. Na co dzień prowadzi warsztaty samorządowe dla warszawskiej młodzieży.

Jest zafascynowaną miastem Warszawianką, nieustannie poszukującą nowych, warszawskich opowieści i miejskich legend. Wawer jest zakątkiem jeszcze przez nią nieodkrytym, dlatego z pasją będzie zbierała wawerskie opowieści, wspomnienia, legendy.

 ANIMATORZY

Martyna Adamus (ur. 1991) – studentka Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Kulturoznawstwo – Slawistyka Zachodnia i Południowa, specjalizacja serbska. Miłośniczka filmu i teatru. W wolnych chwilach uwielbia gotować dla przyjaciół oraz poznawać  i odkrywać nowe smaki. Oczywiście pasjonuje się również ciekawymi opowieściami!

 

 

 

Aleksandra Gurska -  nieduża, roztrzepana utopistka. Studiowała Filozofię i Slawistykę w Gdańsku. Wychowana w środowisku zaangażowanym w działalność społeczno-kulturową Kaszub, jednak porzuciła Pomorze dla Powiśla, gdzie pracuje nad doktoratem z estetyki. Brała udział projektach międzykulturowych, filmowych, podróżniczych, teatralnych, muzycznych i edukacyjnych jako koordynator, animator, stażysta, wolontariusz. Jej pasja to niskobudżetowe podróże, nocne dyskusje o abstrakcjach i gotowanie przy głośnej muzyce

ZESPÓŁ PROJEKTOWY

Maria Migdał (ur. 1988) – studentka Filologii polskiej i specjalizacji Animacja Kultury na Uniwersytecie Warszawskim. Prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych, organizuje happeningi w ramach działań antyprzemocowych, działa w Kole Naukowym Literatury Najnowszej UW.

Nie wyobraża sobie życia bez ludzi i książek – źródeł najpiękniejszych i najciekawszych historii. Realizuje się też w tańcu oraz projektowaniu autorskiej biżuterii. Mieszka w Wawrze i cieszy się życiem. W ramach projektu koordynuje pracę wolontariuszy i praktykantów.

Marcin Dumieński (ur. 1989) – student kierunku Public Relations i Marketing Medialny oraz Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim. Prezes Stowarzyszenia Inicjatywa Młodych „Razem”, dyrektor artystyczny Festiwalu Filmowego „Miłość i inne obsesje”, członek jury w konkursie filmowym „Spójrz na to trzeźwo”, autor publikacji na temat różnorodności kulturowych w Europie, radny osiedla Radość oraz członek zarządu OSP Radość.

Silnie związany emocjonalnie z dzielnicą Wawer. Jego największą pasją jest film, któremu poświęca się prywatnie i zawodowo.


Filip Polaszek  (ur. 1989) – absolwent Europeistyki przy Uniwersytecie Warszawskim oraz student Prawa i Stosunków Międzynarodowych. Członek Zarządu Stowarzyszenia Inicjatywa Młodych Razem, działacz społeczny, organizator imprez kulturalnych. Zaangażowany w liczne projekty związane z popularyzacją aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży.

Jego główne zainteresowania to muzyka oraz filozofia. Na co dzień zajmuje się studiowaniem oraz opowiadaniem bajek młodszemu bratu.

STAŻYŚCI  |  PRAKTYKANCI

 

Magdalena Andzelm (ur. 1992) – studentka II roku socjologii na UKSW. Swoją przyszłość chce związać z pracą w charakterze badacza naukowego. Fascynują ją ludzie, ich zachowania w różnych sytuacjach społecznych. Uwielbia wsłuchiwać się w opowieści, poznawać ciekawe osobowości – jest zdania, że każdy niesie ze sobą coś wyjątkowego. Miłośniczka szeroko pojętej sztuki, zwłaszcza teatru. W wolnych chwilach amatorsko zajmuje się fotografią, obróbką zdjęć, sportem. Lubi aktywny tryb życia.

.

Anna Guzek (ur. 1992) – studentka kierunku Public Relations i Marketingu Medialnego na Uniwersytecie Warszawskim. Interesuje ją tematyka dziennikarstwa, PR oraz social media, z którymi wiąże swoje plany na przyszłość.

Weronika Komorowska – absolwentka Europeistyki na UW, aktualnie pracuje w agencji reklamowej. Lubi poznawać nowych ludzi i miejsca, dlatego przez semestr studiowała w Turcji, a wakacje spędziła pracując w Londynie. Nigdy nie wie, co będzie jutro, wyznając zasadę Carpe diem!

Paulina Łuczyńska – studentka trzeciego roku Animacji Społeczno-Kulturalnej na Wydziale Pedagogicznym UW. Jej główne zainteresowania to szeroko pojęta muzyka rockowa (z którą również związany jest temat jej pracy licencjackiej), kino i literatura z kręgu fantasy i s-f oraz fotografia.

Karolina Piotrowska (ur. 1987) – skończyła filologię francuską na UW, aktualnie studiuje na trzecim roku animacji społeczno-kulturowej na APS. Zajmuje się nauczaniem języka francuskiego oraz angielskiego. Współpracuje przy realizacji projektów w ramach uczelni. Sezonowo pracuje przy organizacji targów edukacyjnych dla fundacji edukacyjnej Perspektywy Press. Pasjonatka niekonwencjonalnych podróży. „Podróżowanie jest jak nałóg, w którym można się do woli rozsmakować.” Pasjonuje ją wszystko, co daje powiew świeżości, umożliwia ciągłe odkrywanie siebie i świata.

Artur Przygoda – student II roku kulturoznawstwa na Katedrze Studiów Interkulturowych Uniwersytetu Warszawskiego i praktykant w Stowarzyszeniu. Interesuje się muzyką, historią oraz kulturą niemiecką i rosyjską.

Marta Szymczak (ur. 1988) – studentka Socjologii i specjalizacji Antropologia Współczesności na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarz radiowy, prowadziła audycję muzyczną, współorganizowała wydarzenia kulturalne. Posiada także doświadczenie w branży public relations, zdobyte w agencji PR oraz w dziale promocji agencji koncertowej. Obecnie współpracuje z Instytutem Kultury Miejskiej i Obserwatorium Kultury w Gdańsku.

Aleksandra Żdan (ur. 1989) – studentka polonistyki zespecjalizacją edytorską. Niespotykanie spokojny człowiek, który wie, że nie ma Róży bez ognia, ale zawsze można znaleźć jakieś Alternatywy, a w razie zmęczenia poszukać Zmienników. Polonistyka to z całą pewnością nie Małżeństwo z rozsądku, bo doskonale wie, co robić z książkami, kiedy już je złapie. Czasem za Dotknięciem nocy rozpoczyna Przygodę z… pisaniem, bo przecież najlepiej tworzy się wieczorową porą. Lubi Mikołajka i Dostojewskiego, Hłaskę i Nałkowską, Hrabala i Kunderę, a nade wszystko peerelowską groteskę i Misia.